Tři v jednom. Během Noci divadel uspořádá Jihočeské divadlo narozeninovou oslavu a předá ceny

17. březen 2024

Největší audioportál na českém internetu

Jihočeské divadlo se pravidelně připojuje k Noci divadel | Foto: Zdeněk Zajíček, Český rozhlas

Kulturní magazín Kavárna 17. 3. 2024

V sobotu 23. března se po celé zemi uskuteční už podvanácté Noc divadel. Účastní se 55 divadel a spolků. S tradičně velkou nabídkou přichází Jihočeské divadlo v Českých Budějovicích. Do jeho programu s názvem Grand Gala se diváci a návštěvníci mohou aktivně zapojit.

„Letošní Noc divadel se potkává s několika dalšími aktivitami, my tomu pracovně říkáme tři v jednom. Ve stejném termínu totiž oslavíme nejen Noc divadel, ale také výročí narození Bedřicha Smetany takovou velkou narozeninovou oslavou a současně se budou předávat i ceny Jihočeská Thálie,“ nastiňuje šéf opery Jihočeského divadla Tomáš Ondřej Pilař.

Rozhovor o Noci divadel v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích si poslechněte v kulturním magazínu Kavárna.

Mohlo by vás zajímat

Nejposlouchanější

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Závěr příběhu staré Karviné, který měl zůstat pod zemí

Karin Lednická, spisovatelka

kostel_2100x1400.jpg

Šikmý kostel 3

Koupit

Románová kronika ztraceného města - léta 1945–1961. Karin Lednická předkládá do značné míry převratný, dosavadní paradigma měnící obraz hornického regionu, jehož zahlazenou historii stále překrývá tlustá vrstva mýtů a zakořeněných stereotypů o „černé zemi a rudém kraji“.