Soutěž talentů na festivalu Okolo Třeboně ovládla folkrocková kapela Huménečko

3. červenec 2018

Lázeňské město Třeboň opět hostilo hudební festival Okolo Třeboně. Program plný kultury obohatilo finále soutěže talentů Houpací kůň. Jejím vítězem se stala kapela Huménečko, jak mohli lidé zjistit také v přímém přenosu Českého rozhlasu České Budějovice.

Festival Okolo Třeboně zažil letos svůj už 27. ročník. Od roku 2006 je jeho nedílnou součástí soutěž Houpací kůň, která dává prostor začínajím písničkářům a kapelám. Každý adept navíc musí hrát pouze vlastní písničky.

O soutěži byla řeč v přímém přenosu, který z Třeboně odvysílal Český rozhlas České Budějovice s moderátorkou Hankou Šoberovou a hudebním dramaturgem Martinem Schusterem.

Ti mluvili s loňskými vítězi Houpacího koně, členy kapely Isara, a pak také představili letošní vítěze. U poroty tentokrát bodovala folkrocková skupina Huménečko. Jak jí to hraje, si můžete poslechnout v záznamu přenosu.

Huménečko také vystoupí na samostatném koncertu v budově Českého rozhlasu v Českých Budějovicích. Uskuteční se 8. listopadu a speciálním hostem bude písničkář Slávek Janoušek.

Spustit audio

Související