Suterén domu betlémářské rodiny Šedinů v Bechyni se o Vánocích vždy mění v muzeum jesliček
Ve vánočním pořadu zavítáme do Bechyně. Tam totiž bydlí betlémářská rodina Šedinů, která vždycky o svátcích proměňuje suterén své vilky v muzeum jesliček. Čtyřiačtyřicetiletý Libor Šedina a jeho tatínek letos v domku v ulici U Stadionu vystavují nejen úchvatná vlastní řezbářská díla, ale také vzdávají hold všem předchozím generacím betlémářů. Vždyť vánoční jesličky mají 800. výročí!
Výstavu jesliček u Šedinů v ulici U Stadionu čp. 356 v Bechyni si může prohlédnout každý. Expozice je přístupná denně od 10 do 17 hodin až do 4. února.
Související
-
Krýzovy jesličky prokoukly. Oprava největšího lidového mechanického betlému na světě trvala sedm let
Krýzovy jesličky tvoří přes tisíc figurek umístěných do betlémské krajiny, ale i výjevy z vesnického života. Patří mezi nejnavštěvovanější expozice Muzea Jindřichohradecka.
-
Budějovice mají po deseti letech nový betlém. Všechny postavy a zvířata jsou v životní velikosti
Osm dřevěných soch v životní velikosti stojí, klečí, nebo leží v novém betlému v Českých Budějovicích. Na adventních trzích je představil jejich autor, řezbář Jiří Nekola.
-
Na Štědrý den se nemají vynášet odpadky. Svobodné dívky mohou odhalit budoucnost klepáním na kurník
Tradiční oslava Vánoc se pojí s lidovými zvyky a tradicemi. A tak někde lijí olovo, jinde pouštějí ořechové lodičky, krájejí jablko či házejí střevícem. Jaký to má význam?
Více o tématu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka
3 x Hurvínkovy příhody
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka