Pro optimistický start do nového roku třeboňský rozhlasový koncert s Janem Smigmatorem, Tonyou Graves a Bromovci

Swing je nepochybně hudbou pro správný optimistický start, a proto jsme pro vás na první večer nového roku připravili výběr z velice úspěšného a opravdu hojně navštíveného koncertu, na jehož pořádání se spojil Český rozhlas České Budějovice s již zavedeným a kvalitním hudebním festivalem Třeboňská nocturna.

Jeho dvacátý ročník ozdobil (vedle dalších) převážně swingový koncert pod širým nebem loňského 14. července s řadou nestárnoucích standardů. Sólisty, jmenovitě výbornou americkou zpěvačku bluesového cítění Tonyu Graves a skvěle swingujícího zpěváka Jana Smigmatora, doprovodil špičkový Rozhlasový Big Band Gustava Broma s kapelníkem Vladem Valovičem.

A právě druhá polovina koncertu s Janem Smigmatorem a v duetech také s Tonyou Graves a s Bromovci ozvláštní novoroční večer.

autor: Jiří Kasal
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.