Soukromý koncert Babouků si užili senioři v Písku díky Ježíškovým vnoučatům

16. prosinec 2019

Už několik let se každý může stát Ježíškovým vnoučetem. Tento projekt, za nímž stojí Český rozhlas, umožňuje ve vánočním čase obdarovat seniory, kteří třeba už sami nikoho nemají. Mohou si přát prakticky cokoli a pak už jen záleží, zda se najde někdo, kdo přání vyplní.

Jedním ze splněných přání letošního ročníku Ježíškových vnoučat bylo vystoupení dechové kapely Babouci v Domově pro seniory Světlo v Písku. Koncert zařídil Český rozhlas České Budějovice.

Babouci se podle kapelníka Tomáše Staňka zapojili bez váhání. „Jsme moc rádi, že můžeme být součástí tohoto krásného projektu. Je nám velkou ctí, že zde můžeme prezentovat naši muziku, naše písničku a dělat radost obyvatelům tohoto domova,“ řekl.

Klienti Domova pro seniory Světlo dechovku milují. „Rádi poslouchají v Českém rozhlase České Budějovice Písničky pro radost a právě při jejich poslechu se jednou v aktivizační dílně zrodil nápad na tohle přání,“ vysvětlila pracovnice domova Martina Koláříková.

Čtěte také

Vystoupení si užila například Hana Měšťanová. „Všichni máme rádi dechovku, posloucháme písničky a vzpomínáme si na mládí. Babouky znám z rádia, naživo je vidím poprvé a jsem moc ráda,“ komentovala.

Písecký Domov pro seniory Světlo se projektu Ježíškova vnoučata účastní již potřetí. „Také u nás se to setkalo s nebývalým ohlasem. Jsme nadšeni množstvím lidí, kterým není lhostejný osud seniorů v pobytových zařízeních, a velice nás potěšilo, že se najde tolik lidí, kteří chtějí zcela nezištně obdarovat neznámého starého člověka,“ dodala Martina Koláříková.

Ježíškova vnoučata už seniorům v Písku zařídila mnoho dárků a zážitků. „Mezi ty nejúžasnější určitě patřila setkání se známými osobnostmi jako Karel Gott, Jiřina Bohdalová, Lucie Bílá nebo Lenka Filipová. Z dárků bych zmínila třeba televizor, na který se složily sestřičky českobudějovické nemocnice,“ vyprávěla Martina Koláříková.

Spustit audio

Související