Silničáři můžou dokončit část dálnice D3 v části Ševětín - Borek
Padesátimetrový úsek dálnice D3 mezi Ševětínem a Borkem můžou silničáři dokončit. Krajský soud v Českých Budějovicích zamítl žalobu majitele pozemku proti vyvlastnění.
Šlo o poslední pozemek nutný k dokončení stavby zhruba jedenáctikilometrového úseku. Mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl k tomu dodal: „Jakmile obdržíme rozhodnutí soudu v písemné podobě, budeme jednat se zhotovitelem o úpravě harmonogramu stavby."
Stavba dálnice D3 u Ševětína stojí. Majitel pozemku se odvolal proti vyvlastnění

Ředitelství silnic a dálnic nemůže dokončit 50 metrů dálnice D3 v úseku Ševětín – Borek. Majitel pozemku podal žalobu proti rozhodnutí krajského úřadu, který zamítl odvolání majitele proti vyvlastnění kvůli stavbě dálnice.
„Chtěli bychom zvládnout technologicky i těch zhruba padesát metrů tak, abychom uváděli do provozu celý úsek najednou. Pokud se nám to podaří, budeme mít radost,“ dodal Rýdl.
Ředitelství silnic a dálnic mohlo pozemek získat už v roce 2017, pochybilo ale, když za pozemek nezaplatilo včas.
Úsek D3 Ševětín-Borek dlouhý 10,6 kilometru za 933,2 milionu korun bez DPH má být hotový v březnu 2020. Staví ho firma Eurovia.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Stojí to miliony a ničí byznys, řekl Babiš k cestám Vystrčila na Tchaj-wan. ‚Omezenost,‘ reaguje Kupka
-
Rakouská policie varuje před dětskou výživou HiPP. Laboratorní rozbory ukázaly stopy jedu na krysy
-
Firmy z Agrofertu i podnik propojený s J&T. Podpora pro malé mířila i k velkým hráčům, ukazuje seznam
-
Keporkak Timmy stále žije a čeká na pomoc remorkéru. Tým ho nadzvedne vzduchovými polštáři