Rotvajler má vizitku zlého a útočného psa neprávem
O psím plemeni, které u mnohých lidí budí nezaslouženě jisté antipatie, mluví v pořadu Máme rádi zvířata chovatel Václav Kule. Dále se dozvíte, jak se zvěř připravuje na zimu a co vše se mění v jejím životním cyklu. A na závěr bude řeč o důležitosti kvality krmení pro některá domácí zvířata. K poslechu zve Martin Hlaváček.
Související
-
I pes může trpět Alzheimerovou chorobou, nemocné zvíře obvykle změní svoje chování
Alzheimerova choroba má u zvířat speciální zkratku CCD. Jde o poruchu, která souvisí se stárnutím mozku. Pes změní svoje chování. Celý den spí nebo začne močit v bytě.
-
Evropský saňový pes dokáže jít až na hranici fyzických možností. Potřebuje hodně pohybu a práce
Zejména ke sportovním účelům se používá psí plemeno, které pochází z Norska. Evropský saňový pes byl vyšlechtěn z německého krátkosrstého ohaře, z pointera a greyhounda.
-
Když zvíře víc slintá a hůř přijímá potravu, může ho trápit zánět slinné žlázy
Každá slinná žláza má vývod do dutiny ústní. Podjazyková pod jazykem a podčelistní a příušní v oblasti horní čelisti. Například u koní je může ucpat zubní kámen.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor


Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.