Pochovat si ježka nebo užovku mohly děti na Den Země v centru Dřípatka v Prachaticích

23. duben 2021 09:08

Prohlédnout si pod mikroskopem mšici nebo se dozvědět něco o vývoji včely. To ve čtvrtek mohly děti v Centru ekologické výchovy Dřípatka v Prachaticích. Pro žáky z místních základních škol, ale i pro rodiče s dětmi, tam připravili program ke Dni země.

Lektorky ukryly pod osm mikroskopů mšici, blechu nebo žihadlo včely. O několik místností vedle si děti prohlédly i zvířecí obyvatele Dřípatky. „Tohle je morčátko Sony, je z Ameriky,“ ukazovala lektorka Irena Vacková.

Kromě morčete měli velký úspěch i ježek a užovka Žofka. Ta zaujala také Patrika Farbara. „Mě zaujal ten had, protože jsem se ho bál, ale i pozorování pod mikroskopem bylo úžasné,“ komentoval.

Pro děti ze základní školy to byla první akce po dlouhé době. „Měli jsme hlavně velkou radost, že konečně máme možnost někam vyrazit. Teď poprvé jsme s dětmi mimo školu a vidíme se také s někým jiným,“ uvedla učitelka Ivana Simandlová.

Den země si na Dřípatce připomínají tradičně, poprvé se ale návštěvníci přišli podívat do nové budovy. „Chtěli jsme ukázat, co tu je možné vidět, navštívit, aby lidé věděli, co se tu pro ně chystá,“ vysvětlila lektorka Irena Vacková.

Až do neděle si ke Dni země můžou rodiny zahrát také poznávací hru o poklad. Detaily zájemci najdou na webových stránkách Dřípatky.

Spustit audio

Související