Prachatické centrum Dřípatka se má přestěhovat do nevyužívaných pavilonů školy

Centrum ekologické výchovy Dřípatka v Prachaticích
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Centrum ekologické výchovy Dřípatka v Prachaticích

Výukové programy o přírodě a životním prostředí připravuje prachatické Centrum ekologické výchovy Dřípatka. Sídlí ale v nevyhovujících prostorách a potřebuje opravu interiérů. Budoucnost Dřípatky byla jedním z témat na posledním jednání zastupitelstva.

„V letošním roce chceme zahájit základní rekonstrukci centra, které je v současné době v Rumpálově ulici. Zřizovatelem je město a spadá pod základní školu ve Vodňanské ulici, kde vznikla i první stanice ochránců přírody s dlouhodobou tradicí,“ připomněl místostarosta Prachatic Jan Klimeš.

Centrum Dřípatka sídlí v nevyhovujících prostorách a mělo by být přesunuto do nevyužívaných pavilónů základní školy v ulici Zlatá stezka. „Máme hotovou projektovou dokumentaci a v současné době soutěžíme dodavatele stavby, máme i přislíbený příspěvek devět milionů korun od Jihočeského kraje,“ dodal Jan Klimeš.

Opoziční zastupitel Jan Bauer považuje přesunutí a rekonstrukci za nutnost, není ale spokojený s výší nákladů. „Když jsme se rozhodli, že bychom chtěli rekonstruovat, byly náklady někde na úrovni 18 milionů korun. A ta dnešní diskuze byla o tom, že když to všechno dobře dopadne a rozumně se to vysoutěží, tak by celá rekonstrukce i s příspěvkem Jihočeského kraje měla být 28 milionů korun,“ řekl.

Zastupitelé se dohodli, že příspěvek ve formě předplaceného nájemného od Jihočeského kraje přijmou.

Spustit audio
autor: Ondřej Hanousek

Související