Do hlubocké zoo se vrací návštěvníci, některým zvířatům už lidé chyběli

12. duben 2021 11:43
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Zoo Hluboká přivítala po koronavirové pauze první návštěvníky

Po téměř čtyřech měsících se návštěvníkům v pondělí otevřely zoologické zahrady. Zatím se budou lidé smět pohybovat jen ve venkovních prostorách a dovnitř se dostane pouze pětina maximální kapacity.

Lidé budou muset dodržovat základní hygienická opatření, nosit roušky a udržovat rozestupy. I tak se ale na ně personál zahrady i zvířata těší.

O savce se v Zoo Hluboká stará ošetřovatel Martin Drha. „Žádné speciální přípravy to pro nás neznamená, protože režim zvířat je pořád stejný. Ať jsou tu lidé, nebo ne, musí se nakrmit a vyčistit výběhy, ale určitě jsou zvířata, která se na návštěvníky těší,“ říká.

„Patří mezi ně například samička rosomáka, ta je taková společenská a lidé jí chyběli. Naopak například u tygrů si tím nejsem úplně jistý, ti si radši zalezou do klidu,“ dodává.

Čtěte také

Návštěvníci budou moct volně procházet mezi všemi výběhy, oproti obvyklému provozu ale zůstane zavřený tropický pavilon a také expozice mravenců.

Lidé si navíc musí koupit vstupenky předem. „Aby nevznikaly fronty před pokladnou, rozhodli jsme se, že prodej bude pouze online na našem webu. Kapacita je omezena na 1500. Když bude vyprodáno, tak samozřejmě nebude možné vstupenky koupit,“ potvrzuje ředitel zoo Vladimír Pokorný.

V hlubocké zoologické zahradě návštěvníci uvidí i nové přírůstky, například malého oslíka nebo opičku kočkodana.

Spustit audio

Související