Poběží ze Šumavy do Prahy, dnem i nocí. Štafeta Českého rozhlasu se chystá na Vltava Run

9. duben 2019

360 kilometrů dlouhý štafetový běh podél řeky Vltavy ze šumavského Zadova až do hlavního města. To je ojedinělý závod Vltava Run. Letos se poběží o víkendu 11. a 12. května, a to i za účasti týmu Českého rozhlasu.

Vltava Run odstartuje z lyžařského areálu Zadov na Šumavě za rozbřesku v sobotu 11. května. Do cíle v Praze mají běžci dorazit už v neděli v odpoledních hodinách.

Běží se bez přestávky, tedy ve dne i v noci, 360 kilometrů štafetovým způsobem. Trasa je rozdělená do 36 úseků, v týmu může startovat maximálně dvanáct členů.

„Každý si zaběhne tři zhruba desetikilometrové úseky v rozestupu pouhých několika hodin. Je proto hodně důležitá regenerace, ale také se musí dobře naplánovat třeba i občerstvení,“ popisuje za organizátory Květa Látalová.

Český rozhlas České Budějovice bude letos u toho, a to opravdu zblízka. Na trať závodu vysílá svůj tým. Jeho kapitánkou bude moderátorka Hanka Šoberová, mezi běžci se objeví tři účastníci úspěšného projektu Návod na půlmaraton.

Štafeta Českého rozhlasu už začala trénovat. Přípravu a poté i samotný závod bude sledovat reportérka Mária Pfeiferová. O víkendu 11. a 12. května přineseme ve vysílání i na webu řadu postřehů a zprostředkujeme atmosféru unikátního závodu.

Vltava Run je ojedinělý nejen svou délkou, ale také vedením trati. „Lokality jsme vybírali tak, aby si běžci užili zajímavé trasy, divokou přírodu a krásná místa jižních a středních Čech,” říká Květa Látalová. Týmy běží Národním parkem Šumava, přes celý levý břeh Lipna, Vyšší Brod, Rožmberk, Zlatou Korunu, Hlubokou, Týn nad Vltavou a přehrady Orlík a Slapy.

O závod je mimořádný zájem. „Po úvodním ročníku rychle narůstal. Loni už jsme registrace pro 250 týmů prodali asi za minutu a půl, letos poběží 300 týmů,“ dodává Květa Látalová.

Spustit audio

Související