Písničku, kterou v češtině pod názvem Houpací síť zpívá Petr Spálený, napsal Bob Dylan
Písnička Houpací síť rozhodně nepatří mezi hity, které si v podání Petra Spáleného člověk vybaví „na první dobrou“. Ostatně už při vydání se tak trochu skrývala až na druhé straně singlu s přednostně vybranou (a taky pak mnohem populárnější) skladbou Obyčejný muž.
Přitom v podání jejího původního autora Boba Dylana si našla cestu mezi ty dlouhověké a nezřídka přebírané jinými hudebníky. Což ale při šíři autorského zpěvníku této písničkářské legendy a neslábnoucí popularitě její tvorby není až zas tak výjimečný jev.
Ostatně nemálo songů slavného autora jsme v této rubrice už slyšeli i v českých verzích. A další jistě přibudou.
Originální podobu skladby a českou coververzi Houpací síť můžete porovnat v rubrice Písničky z cizí kapsy.
Související
-
Dětské šaty si Petr Kalandra vypůjčil ze zpěvníku kanadské legendy Neila Younga
Petr Kalandra celý svůj ne tak moc dlouhý život v dobrém smyslu trpěl na Ameriku. Respektive na tvorbu tamních muzikantů. Řadu amerických písniček upravoval k obrazu svému.
-
Cesty toulavý převzal Michal Tučný z repertoáru Willieho Nelsona, píseň vznikla pro film
Když zkraje 80. let, po významných rolích ve skupinách Greenhorns a Fešáci, startoval Michal Tučný sólovou kariéru, sáhl neomylně po této písničce. Byla to vlastně novinka.
-
Skladba Desperát je spojena se čtveřicí zpěváků, původně ji ale nahrál jediný
Nahrávka skladby Desperát je poměrně dokonalým otiskem písničky Highwayman. Oproti logickým předpokladům v ní neběží jen o popis otřepaného příběhu z Divokého Západu.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.