Píseň Od zimy do zimy napsal Žalman spoluhráči z kapely k šedesátinám

Pavel Žalman Lohonka v roce 2018 slaví padesát let na hudební scéně. Český rozhlas České Budějovice proto vysílá seriál, v němž sám muzikant vybírá a komentuje nahrávky, které provázely jeho kariéru. Tentokrát Od zimy do zimy.

„Letos, jak asi někteří víte, hraju padesát let na hudební scéně a přesně polovinu, pětadvacet let, to se mnou v kapele vydržel Petr Novotný, kterému se říká Nebavič,“ připomíná Pavel Žalman.

„On je sice nebavič, ale pilnějšího muzikanta, zpěváka, aranžéra a sluchaře jsem do té doby nepoznal a jsem rád, že ho v kapele máme. A já jsem k jeho šedesátinám napsal písničku Od zimy do zimy, protože vím, že oba zimu nemusíme,“ dodává.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.