Petr Stupka vařil celou noc za jízdy v polní kuchyni i ve výtahu

V posledním Kuchařském čarování letošního roku naservírovala moderátorka Jana Urbanová kuchaři Petru Stupkovi několik zvídavých otázek. Kromě jeho zážitků z kuchyně ji zajímalo i pár tipů na silvestrovské pochutiny.

Vařil někdy Petr Stupka nouzově nebo přímo v extrémních podmínkách? „Ano a vícekrát. Například celou noc jsem vařil za jízdy v polní vojenské kuchyni asi pro 300 lidí nebo opravdu nouzově jsem připravoval někdy kolem třetí ráno králíka na vysokoškolských kolejích v Plzni. Také jsem vařil ve výtahu a přitom popojížděl z patra do patra,“ vyprávěl kuchař.

Jaký byl jeho největší kuchařský průšvih? „V roce 1973 na letním táboře v Nažidlech jsem spálil asi šedesát vajec, smrdělo to, byla to hrůza. Ve Francii jsem zase měl připravovat banket pro 300 osob, ale chybělo vybavení, byly tam jen dva obrovské hliníkové hrnce a trouba. A před pár dny mi zkysla rybí polévka,“ přiznal.

Jakou kulinářskou specialitu plánuje na letošního Silvestra? „Nejspíš koupím dobře zralý kousek hovězího pupku a upeču ho pěkně do růžova. A pro ty, kdo nejí maso, udělám tradičně tataráček z vařené řepy a brambor,“ říká Petr Stupka.

Co je kuchařův záchranný pokrm pro druhý den po Silvestru? „Silný vývar, případně s česnekem a cibulí, prostě polévka.“

A co přeje posluchačům Kuchařského čarování do roku 2016? „Ať vám po celý nastávající rok chutná, ať vám jeho dny cukruje radost a krášlí lidská vzájemnost a ať se týden co týden setkáváme při Kuchařském čarování,“ uzavírá.

autor: Petr Stupka