Památkáři představují málo známé zříceniny na jihu Čech

20. červen 2022

Pokud jste fanoušci historie a chcete načerpat nějaké tipy pro letní výletování, tak neváhejte a navštivte Český rozhlas v Českých Budějovicích.

Přijďte se k nám podívat na zajímavou prázdninovou výstavu. Najdete ji v naší rozhlasové budově v českobudějovické ulici U tří lvů.

Ve všedních dnech je ve vestibulu rozhlasové budovy U tří lvů 1 veřejnosti přístupná výstava Národního památkového ústavu, která nabízí přehled zajímavých hradních zřícenin z našeho kraje. Některé jsou známé, o mnohých jste určitě neslyšeli.

Redaktor Filip Černý si o výstavě povídal s jedním z jejích autorů, archeologem Jiřím Havlicou. Nahrávku si poslechněte online jako pozvánku na celé léto, protože výstava v Českém rozhlasu České Budějovice v ulici U tří lvů 1 je přístupná během všedních dnů až do konce srpna.

Zřícenina hrádku Kunžvart
autor: Filip Černý
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.