O vztazích a osobní krizi čtyřicátnic napsala Tereza Schillerová román Princezna Psycho

22. říjen 2019

První dvě knihy napsala o svém boji s rakovinou. Teď se Tereza Schillerová pustila do beletrie. Její nový román Princezna Psycho je sondou do života čtyřicátnice. I když autorka tvrdí, že se nejedná o autobiografii, některé prvky ze svého života využila.

S předcházejícími Deníky raka nová kniha nesouvisí. „Princezna Psycho už se onemocnění vůbec netýká, a o to líp se mi psala. Chtěla jsem si zkusit napsat román na úplně jiné téma. Je to hodně o vztazích a osobní krizi, kterou, myslím, prožil kde kdo,“ říká.

Hlavní hrdinkou příběhu je Jolana. „Zažívá rozchod v době, kdy už to není tak příjemné. Je jí čtyřicet, má dvě děti a opustí ji muž. Postupně v knize odkrývám, co všechno s ním zažila, a čtenář společně s hrdinkou zjišťuje, s kým vlastně celou dobu žila. Potýká se i se závislostmi, nejen na alkoholu, ale také lásce a lidech, hledá cestu k sobě,“ nastiňuje Tereza Schillerová.

Čtěte také

Podle ní se s příběhem může ztotožnit řad žen. „Dostávám zpětné reakce lidí, že se v tom našli, že třeba postava řešila to samé co oni. Zabývám se také pohledem dětí a zařadila jsem i deníkové zpovědi, které hrdina píše pod vlivem alkoholu,“ dodává.

Letos na jaře navíc Tereza Schillerová napsala povídkovou knihu, která už je připravená k vydání, a v létě dokončila další román. „Ještě jsem přitvrdila v tématu, jako by mi Princezna Psycho nestačila. To je taková převoznice od autobiografie k fabulaci. V další knize jsou tři hrdinky, které se pohybují v  trojúhelníku bezmoc – moc – pomoc, ono to spolu všechno souvisí,“ prozrazuje.

Spustit audio

Související