Nové singltrekové tratě si můžou vyzkoušet cyklisté v lesoparku Pintovka v Táboře

31. srpen 2021 10:22

Adrenalin a zábavu spojenou s jízdou na horském kole nabízí nové singltrekové tratě v Táboře. Jedná se o dva různě náročné okruhy v lesoparku Pintovka na levém břehu řeky Lužnice, které tam vznikly za necelý jeden milion korun.

„Teď jsem jel oba okruhy poprvé a musím říct, že jsou skvěle udělané. Myslím, že je to vhodné pro úplné začátečníky i pro zkušenější,“ chválí hobby biker Jakub.

Singltrekové okruhy na Pintovce nabízí jízdu takzvaně na pohodu. Zatáčky jsou konstruovány tak, aby nevynášely, nejprudší stoupání je podle radního za hnutí Tábor 2020 Petra Havránka zhruba 11 procent.

„Větší okruh je značený modrou barvou, to znamená středně těžká trasa určená pro zdatnější cyklisty. Modrý okruh měří asi 945 metrů, vede po obvodu vrchlíku, padá dolů do údolí a pak krátkou serpentýnou stoupá nahoru,“ popisuje.

Čtěte také

Návštěvníkům ale doporučuje nejprve vyrazit na zelený okruh pro děti. „Tam si vyzkoušíte, co to kolo umí, co ta pěšinka dovolí, a pak se teprve můžete pustit z kopce po modrém okruhu,“ říká.

O vybudování singltrekových tratí se v Táboře uvažovalo více než pět let. „Říkali jsme si, že Pintovka si zaslouží trošku oživit nejen kulturou, ale i sportem. Covid nám vlastně nahrál v tom, že je vítané dostat děti od počítačů. My jsme zvolili tuto zábavu, která je dnes rozšířená. Singltreků je po republice asi osmnáct a fungují skvěle. Slibujeme si od toho, že tady bude nejen kultura, ale i sport,“ vysvětluje radní Petr Havránek.

Navíc má podle něj nad levým členitým břehem Lužnice v budoucnu vzniknout i další čtyřkilometrový singltrek, který již bude určen výhradně pro pokročilé cyklisty.

autor: Jan Kopřiva
Spustit audio

Související