Vyjížďku lesem i trochu adrenalinu zažijí cyklisté u Prachatic. Vznikla tu první část takzvaného singltreku

15. červen 2021 10:58

Ochutnávku horské cyklistiky pro jezdce připravili v Prachaticích. Otevřeli tu první necelé dva kilometry takzvaného singltreku. Přírodě blízká, nenápadná stezka má nabídnout zábavu i trochu adrenalinu.

„Je to dobrý, klopenky jsou dobře uhlazené, nejsou tam kameny, takže se po tom hezky jede,“ hodnotil stezku Mikeš Krump ze sportovního klubu LY:KO chvilku potom, co trasu vyzkoušel.

Spokojená byla i jeho kamarádka Barbora Šíslová. „Je to fajn, lepší než jenom cesta v lese,“ dodala.

Vybudování singltreku ocenil i Václav Sosna, který ho teď bude mít na starosti. „Přináší to zábavu, je to uměle vytvořená stezka se zatáčkami, dostanete se do míst, kam se normálně člověk neměl možnost dostat,“ říká.

První necelé dva kilometry jsou jen částí etapy, která by měla mít přes devět kilometrů. „Máme ještě v plánu další trasy. Budou to okruhy, takže se lidé jenom nevezou, ale musí si vyšlapat do horního bodu a potom sjíždí,“ doplnil místostarosta Prachatic Miroslav Lorenc.

Jako první si stezku oficiálně projela světově uznávaná bikerka Kateřina Nash, která pochází z Prachatic. „Stezka je krásná a já doufám, že v budoucnu jich tady bude víc, prostor kolem Prachatic na to je. Kopec není prudký, zvládne ho každý, je to pěkný první krok k horské cyklistice,“ komentovala.

Podobné stezky lidé můžou najít i na Lipensku. Úplně nový singltrek se během několika týdnů otevře i v táborském lesoparku Pintovka.

Spustit audio

Související