Netradiční dovolenou můžete prožít na výtvarném kurzu. Účastníci malují v přírodě

20. červenec 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Na výtvarných kurzech v Nových Hradech a okolí lidé malovali zdejší přírodu

Prožít dovolenou jinak, třeba na výtvarném kurzu, ačkoliv jste nikdy předtím nemalovali. Takovou možnost měli lidé v Nových Hradech na Českobudějovicku při Malovaném týdnu u vody. Námětem a inspirací jim byla příroda a voda.

Malovali například u známého vodopádu v Terčině údolí. „Je to pro každého, kdo si chce zkusit malovat, kdo se nebojí, kdo si chce udělat hezčí dovolenou,“ řekla Květa Jarolímková. Všichni účastníci mají v ceně lektorného výtvarné potřeby.

Jeden kurz malování v přírodě vede Václav Benedikt. „Je to někdy až neuvěřitelné, s čím se člověk setkává. Dělám tuto práci už sedmnáctým rokem a člověk vidí nové talenty, nové pracovité lidi, kteří to dělají s láskou a chutí, tak je to i pro mě velký zážitek,“ komentoval.

Chválil například práci Elišky Brychtové, která poprvé vyzkoušela kresbu přírodním uhlem a hned vytvořila kvalitní dílo. „Pochvaly si vážím a dal spoustu nových rad,“ reagovala účastnice kurzu.

Barev se nebál Michal Olšanský. „Pustil jsem se do krajinky, je to vlastně jenom takový výsek, kousek cesty, lávka a potůček,“ popsal.

Hotový obraz si každý z účastníků kurzů vezme s sebou domů. Bude mu připomínat smysluplně strávený čas.

Atmosféru Malovaného týdne u vody na Novohradsku zprostředkovává kulturní magazín Kavárna. Dále zve na varhanní festival ve Slavonicích a okolí a představuje audioknihu Nestydaté plavky a knihu Bechyně na letním bytě s podtitulem Fenomén, který změnil Bechyni.

Spustit audio

Související