Nerez a Lucia – Cela (2021)

23. červen 2021

V roce 2019 se na hudební scénu vrátila skupina Nerez. Po vpravdě nenahraditelné zpěvačce Zuzaně Navarové si stoupla k mikrofonu Lucia Šoralová, někdejší členka folklorního souboru Lúčnica.

Čtvrtstoletí studiového mlčení tak ukončila deska nazvaná příznačně Zlom. Teď už víme, že nešlo o epizodu. Nerez & Lucia – jak zní upravené jméno skupiny – na sklonku května vydali další plod své druhé mízy, album Cela.

Jak k Nerezu vždycky patřilo (a drží se toho i ten znovuzrozený), nahrávka je žánrově velice pestrá, střídá rytmy, nálady i intenzitu interpretace. Od folkové balady až po skladby, které jsou vlastně čistým popem. Jen poněkud sofistikovanějším, než běžné rádiové kolovrátky.

Poslechněte si písně z alba Cela v hudebním pořadu Kulatá muzika, který připravil Martin Schuster.

autor: Martin Schuster | zdroj:
Spustit audio

Související

  • Kateřina Marie Tichá – Sami (2020)

    V roce 2013 byla nominována na cenu Český slavík jako objev roku. To jí bylo 19 let. V roce 2021, v 26 letech, je znovu „objevem“. Ale už pevnějším v hudebních kramflecích.

  • Jelen – Věci & Sny (2021)

    Ten, kdo aspoň trochu sleduje dění na tuzemské hudební scéně, už pár let ví, že když se řekne Jelen, není to jenom lesní sudokopytník, ale i pražsko-přibyslavská kapela.

  • Vltava – Komedianti se vracejí domů (2011)

    Když skupina Vltava roku 2003 ohlásila ukončení činnosti, zbylo po ní mnoho osiřelých fanoušků a také velká díra na české hudební scéně. Patřila k nejoriginálnějším zjevům.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?