Nerez a Lucia – Cela (2021)

23. červen 2021

V roce 2019 se na hudební scénu vrátila skupina Nerez. Po vpravdě nenahraditelné zpěvačce Zuzaně Navarové si stoupla k mikrofonu Lucia Šoralová, někdejší členka folklorního souboru Lúčnica.

Čtvrtstoletí studiového mlčení tak ukončila deska nazvaná příznačně Zlom. Teď už víme, že nešlo o epizodu. Nerez & Lucia – jak zní upravené jméno skupiny – na sklonku května vydali další plod své druhé mízy, album Cela.

Jak k Nerezu vždycky patřilo (a drží se toho i ten znovuzrozený), nahrávka je žánrově velice pestrá, střídá rytmy, nálady i intenzitu interpretace. Od folkové balady až po skladby, které jsou vlastně čistým popem. Jen poněkud sofistikovanějším, než běžné rádiové kolovrátky.

Poslechněte si písně z alba Cela v hudebním pořadu Kulatá muzika, který připravil Martin Schuster.

Spustit audio

Související

  • Kateřina Marie Tichá – Sami (2020)

    V roce 2013 byla nominována na cenu Český slavík jako objev roku. To jí bylo 19 let. V roce 2021, v 26 letech, je znovu „objevem“. Ale už pevnějším v hudebních kramflecích.

  • Jelen – Věci & Sny (2021)

    Ten, kdo aspoň trochu sleduje dění na tuzemské hudební scéně, už pár let ví, že když se řekne Jelen, není to jenom lesní sudokopytník, ale i pražsko-přibyslavská kapela.

  • Vltava – Komedianti se vracejí domů (2011)

    Když skupina Vltava roku 2003 ohlásila ukončení činnosti, zbylo po ní mnoho osiřelých fanoušků a také velká díra na české hudební scéně. Patřila k nejoriginálnějším zjevům.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.