Vltava – Komedianti se vracejí domů (2011)

21. duben 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Robert Nebřenský, skupina Vltava

Když skupina Vltava v roce 2003 ohlásila ukončení činnosti, zbylo po ní mnoho osiřelých fanoušků a také velká díra na české hudební scéně. Patřila bez pochyb k jejím nejoriginálnějším zjevům.

Vtipné mnohoznačné texty a charakteristický vysoký hlas lídra kapely Roberta Nebřenského dokresloval jemnou, rockovou až jazzovou muziku mísící se s trampskou písničkou, swingem, blues, reggae, cirkusovými rytmy a dechovkou tak, jak to nikdo u nás nedělal.

Vltavské mlčení trvalo sedm let. Díky albu Komedianti se vrací domů v roce 2011 ticho skončilo. A i když současná Vltava už zase v pozměněné sestavě (především bez kytaristy Petera Bindera) vrátila svůj sound k modelu vyváženého spojení kytar s klávesami a dechy, sehrála tahle deska a s ní spojená koncertní etapa důležitou roli. Navíc se pořád dobře poslouchá.

autor: Martin Schuster | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.

Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu

Osudy dobrého vojáka Švejka

Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET

Koupit

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser