Vltava – Komedianti se vracejí domů (2011)

21. duben 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Robert Nebřenský, skupina Vltava

Když skupina Vltava v roce 2003 ohlásila ukončení činnosti, zbylo po ní mnoho osiřelých fanoušků a také velká díra na české hudební scéně. Patřila bez pochyb k jejím nejoriginálnějším zjevům.

Vtipné mnohoznačné texty a charakteristický vysoký hlas lídra kapely Roberta Nebřenského dokresloval jemnou, rockovou až jazzovou muziku mísící se s trampskou písničkou, swingem, blues, reggae, cirkusovými rytmy a dechovkou tak, jak to nikdo u nás nedělal.

Vltavské mlčení trvalo sedm let. Díky albu Komedianti se vrací domů v roce 2011 ticho skončilo. A i když současná Vltava už zase v pozměněné sestavě (především bez kytaristy Petera Bindera) vrátila svůj sound k modelu vyváženého spojení kytar s klávesami a dechy, sehrála tahle deska a s ní spojená koncertní etapa důležitou roli. Navíc se pořád dobře poslouchá.

autor: Martin Schuster | zdroj:
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...