Vltava – Komedianti se vracejí domů (2011)

21. duben 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Robert Nebřenský, skupina Vltava

Když skupina Vltava v roce 2003 ohlásila ukončení činnosti, zbylo po ní mnoho osiřelých fanoušků a také velká díra na české hudební scéně. Patřila bez pochyb k jejím nejoriginálnějším zjevům.

Vtipné mnohoznačné texty a charakteristický vysoký hlas lídra kapely Roberta Nebřenského dokresloval jemnou, rockovou až jazzovou muziku mísící se s trampskou písničkou, swingem, blues, reggae, cirkusovými rytmy a dechovkou tak, jak to nikdo u nás nedělal.

Vltavské mlčení trvalo sedm let. Díky albu Komedianti se vrací domů v roce 2011 ticho skončilo. A i když současná Vltava už zase v pozměněné sestavě (především bez kytaristy Petera Bindera) vrátila svůj sound k modelu vyváženého spojení kytar s klávesami a dechy, sehrála tahle deska a s ní spojená koncertní etapa důležitou roli. Navíc se pořád dobře poslouchá.

autor: Martin Schuster | zdroj:
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.