Earl Scruggs, Doc Watson a Ricky Skaggs – The Three Pickers (2003)

14. duben 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Baskytara, basová kytara, hudba, hudební motiv

The Three Pickers, tedy v kytaristickém slangu cosi jako Tři vybrnkávači. Právě tak si nadepsalo své vystoupení ve Winston Salemu v Severní Karolíně v prosinci roku 2002 trio slavných amerických muzikantů spjatých s folkem, country, bluegrassem… a vůbec s muzikou, která má kořeny hluboko v zámořské hudební tradici a není populární zdaleka jen za oceánem.

Tak ještě ta jména: Earl Scruggs, Doc Watson a Ricky Skaggs. Hvězdná to soupiska pro pořad Kulatá muzika a pozvánka nejen pro všechny příznivce kytar, mandolín a hodně rychlých trsátek.

autor: Martin Schuster | zdroj:
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.