Eric Clapton – Lady In The Balcony: Lockdown Sessions (2021)

19. leden 2022

Za posledních padesát let nenajdeme moc kytaristů, kteří dokázali oslovit tak širokou škálu posluchačů z různých koutů světa i s různými žánrovými preferencemi jako britská legenda Eric Clapton.

Je považován za jednoho z nejvýznamnějších představitelů bílého blues. Taky je to jeden z prvních improvizujících instrumentalistů v rocku. Výtečný kytarista, zajímavý zpěvák a když chce, tak i šikovný skladatel.

Na své nejnovější desce Lady In The Balcony se představuje opět jako akustický hráč, s podporou muzikantů, které si pozval k nahrávce, jíž můžeme označit (a sám Clapton to i v podtitulu udělal) jako setkání lockdownového typu.

autor: Martin Schuster | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Související

  • ABBA – Voyage (2021)

    Jakkoliv se rok 2021 na hudebním poli nesl spíš ve znamení rušení plánů, přinesl i několik překvapení. Mezi ta, s nimiž už skoro nikdo nepočítal, patří návrat skupiny ABBA.

  • Sting – The Bridge (2021)

    Anglický zpěvák, muzikant a skladatel Sting patřil svého času k nejzajímavějším reprezentantům poměrně vzácné škatulky nadepsané slovy inteligentní či sofistikovaný pop.

  • Willie Nelson – That´s Life (2021)

    Tradiční, původně často muzikálové nebo filmové písně autorů, jejichž tvorba je dnes zastřešena značkou Great American Songbook, jsou stále přítomným zdrojem inspirace.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

moderátor Jan Pokorný

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.