Beth Hart – War In My Mind (2019)
Blyštivé hudební ceny se každý rok rozdávají stejně nablýskaným popovým hvězdám, ale opravdové perly najdeme jinde. Jednou z nich je bezpochyby strhující hlas americké zpěvačky Beth Hart.
Širší publikum si jí poprvé všimlo díky jedné dnes už nepodstatné písničce, kterou nazpívala pro puberťácký seriál Beverly Hills, jinak ale tuhle impulzivní ženskou neminulo nic z poctivé nádeničiny, kterou ochutnávala hlavně po losangelských klubech.
Nikdy jí nechyběla chuť do práce a cíleně si budovala svůj styl postavený na exaltovaném zpěvu, tradičních instrumentacích (mimochodem sama hraje na klavír) a bluesovém cítění. A posluchač si nemůže nevšimnout, že je umí otisknout i do písní, které se od blues posouvají směrem k tradiční popové nebo poprockové hudbě, či bílému soulu.
Ostatně několikrát si to naživo mohlo při jejích tuzemských koncertních zastávkách zkontrolovat i české publikum. Naposledy před několika týdny, 7. června v pražském Kongresovém centru.
Dneska už je Beth Hart bezpochyby příslušnicí elitní pěvecké ligy a album War In My Mind nejen dalším dílem do úspěšné skládačky, ale i – jak sama přiznala – také jejím nejosobnějším albem.
Související
-
Jack Johnson – Sleep Through The Static (2008)
Je tu čas prázdnin, slunečných dnů, kdy si člověk hodí přes záda ručník a vyrazí k vodě. Právě tam se vypravíme v Kulaté muzice. A to rovnou na pobřeží oceánu, na Havaj.
-
Carole King – Tapestry (1971)
O písničkovou náplň hudební půlhodiny Kulatá muzika se tentokrát postará americká skladatelka a zpěvačka Carole Kingová. Respektive její Tapisérie, tedy album Tapestry.
-
Tears For Fears – The Tipping Point (2022)
Zejména v 80. letech populární kapela Tears For Fears vybočovala z měřítek běžné popové produkce důrazem na silné klenuté melodie a aranžérským mistrovstvím.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.