Willie Nelson – That´s Life (2021)

27. říjen 2021

Tradiční, původně často muzikálové nebo filmové písně autorů, jejichž tvorba je dnes zastřešena značkou Great American Songbook (neboli Velký americký zpěvník), jsou stále přítomným zdrojem inspirace a jistotou, k níž se vrací noví a noví interpreti. Jazzmeni nejčastěji, avšak zdaleka nejen oni.

Letos si z této pokladnice nabídnul i countryový nezmar Willie Nelson, který na album That´s Life nazpíval písně proslavené jinou americkou hudební legendou – Frankem Sinatrou.

Abychom byli úplně přesní, do sinatrovského zpěvníku na ploše celé desky sahá Willie Nelson v krátké době už podruhé. V roce 2018 tak učinil na albu May Way, nyní tedy přidává další porci. A sluší mu to při ní hudebně ještě o něco víc než poprvé.

To, že se Nelson nenechává svazovat do škatulky svého domovského žánru, není nic překvapivého. Tak jako se chová svobodně v civilním životě, nakládá i s muzikou. Vlastně už od 70. let není přikovaný jen ke country, ale podle chuti pořádá hudební výlety po okolí.

Často se obrací i k tradičnímu americkému popu, nazývanému také Velký americký zpěvník (z něhož se rekrutují skladby označované za jazzové standardy). Sinatrovská procházka tedy do tohoto rámce dokonale zapadá.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...