The Wallflowers – Exit Wounds (2021)

8. březen 2023

Americký písničkář Jakob Dylan nemá jen silně povědomé příjmení. Se svým otcem Bobem se shodují i v profesi. Byť jejich umělecké výsledky, respektive jejich dopad na hudební či přímo kulturní povědomí jsou nesouměřitelné.

Přesto je tenhle příběh z kategorie dětí slavných rodičů vlastně docela šťastný. A jedna z jeho kapitol má nadpis The Wallflowers, což je Jakobova kapela hrající velmi příjemný plus mínus folk-rock.

Pár základních akordů, důraz na melodii a dobrý zpěvák dneska už svět nezboří. Přesto se může jednat o kvalitní hudbu. Album Exit Wounds je toho důkazem. Pár ukázek si můžete poslechnout v pořadu Kulatá muzika.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.