Tom Jones – Surrounded By Time (2021)

25. leden 2023

Velšský tygr Tom Jones, zpěvák mohutného barytonu, jehož sláva začala v 60. letech a vlastně nikdy neuvadla, překročil osmdesátku. A i když se už zdálo, že uzavřel svou bohatou kariéru, vlastně nedávno, v roce 2021, natočil a vydal další album. Tentokrát příznačně nazvané Surrounded By Time (tedy v překladu Obklopen časem).

Tak jako na předešlých deskách, které dal dohromady v nejzralejší fázi své kariéry, i zde zpívá písničky, které napsali jiní a přitom jim dává vnitřní sílu a žár své osobnosti. Nejsou to obyčejné coververze, ale písně do morku kosti osvojené. Znovuzrozené.

A i když protagonistův hlas nemá tu sílu a průraznost jako v minulých dekádách, stále je vzhledem k jeho věku mimořádný a rozhodně stojící za poslech.

autor: Martin Schuster | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.