Tom Jones – Surrounded By Time (2021)

25. leden 2023

Velšský tygr Tom Jones, zpěvák mohutného barytonu, jehož sláva začala v 60. letech a vlastně nikdy neuvadla, překročil osmdesátku. A i když se už zdálo, že uzavřel svou bohatou kariéru, vlastně nedávno, v roce 2021, natočil a vydal další album. Tentokrát příznačně nazvané Surrounded By Time (tedy v překladu Obklopen časem).

Tak jako na předešlých deskách, které dal dohromady v nejzralejší fázi své kariéry, i zde zpívá písničky, které napsali jiní a přitom jim dává vnitřní sílu a žár své osobnosti. Nejsou to obyčejné coververze, ale písně do morku kosti osvojené. Znovuzrozené.

A i když protagonistův hlas nemá tu sílu a průraznost jako v minulých dekádách, stále je vzhledem k jeho věku mimořádný a rozhodně stojící za poslech.

autor: Martin Schuster | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...