Diana Krall – This Dream Of You (2020)

24. srpen 2022

Když se řekne jazz, řada lidí pookřeje v očekávání jiskrné nevšední hudby na hony vzdálené vzorcům pop-music. A někdo zase dostane strach z příliš svobodného zacházení s melodií a strukturou skladeb – tedy z hudby, které nerozumí.

Ale jazz je široký jako vesmír, který v sobě otevírá i pro nezaujaté posluchače velmi vstřícná místa. A na ta ráda chodí kanadská zpěvačka a pianistka Diana Krall.

Proto se nebojte a poslechněte si její album This Dream Of You.

Diana Krall ráda střídá nálady svých desek. Většinou ale vychází z jazzového základu a melancholického, hladivého podání. Autorsky se projevuje zřídka, je hlavně interpretkou, se všemi dary, které hudebník v této roli potřebuje. Navíc se dokáže vždycky obklopit špičkovými spoluhráči, jejichž jména sice neorientovanému posluchači mnoho neřeknou, ale mezi insidery a příznivci žánru mají svou váhu.

Samozřejmě, že pro interpreta je vždy klíčová i volba repertoáru. A Velký americký zpěvník, který z většiny „plní“ i toto její album, je jistota, k níž se Diana vrací v průběhu celé své kariéry.

autor: Martin Schuster | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.