George Harrison – Cloud 9 (1987)

28. prosinec 2022

Solidní zpěvák, zajímavý autor a především výtečný kytarista nejslavnější kapely všech dob. To je ta nejstručnější vizitka George Harrisona. Jenže kariéra tichého hloubavého muzikanta, jehož přitahovala východní filozofie, neskončila s rozchodem Beatles.

Jako sólista si prožil vrcholy i zklamání, další dílek slávy i rozčarování z cest, kterými se ubírá hudební průmysl.

Na každý pád po sobě zanechal několik výborných desek, které ani po letech neztrácejí půvab a hráčskou jiskru. V Kulaté muzice nás čeká jedna z nich. Vyšla v roce 1987 a jmenuje se Cloud 9.

Harrison díky ní restartoval svou světovou popularitu zanedlouho korunovanou další nahrávkou – v tomto případě s partou hvězdných kamarádů, co se ukryli za název Traveling Wilburys.

autor: Martin Schuster | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...