Michael Jackson – Thriller (1982)

20. červenec 2022

Osudy dětských muzikantských hvězdiček bývají různé. Většinou skončí v zapomnění, občas jejich dovednosti a popularita přerostou práh dospělosti, někdy však se dotknou popového nebe.

Na začátku 80. let uhranul hudební scénu fotogenický černý mladík s energií i schopnostmi tanečního artisty, pohybujícího se v naprostém souladu s rytmy šťavnatě moderní muziky, zároveň zpěvák, jemuž nechybí prožitek v nápaditě zaranžovaných baladách.

Jmenoval se Michael Jackson a jeho album Thriller zdvihlo laťku popové hudby do dříve netušené výšky.

V tu chvíli začalo být zřejmé, že z roztomilého klučiny, který jako nejmladší člen sourozenecké kapely Jackson 5 bavil především náctileté publikum, vyrostl v komplexního umělce. Krále velkého dospělého popu.

autor: Martin Schuster | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová