Mark Knopfler & Emmylou Harris – All The Roadrunning (2005)

8. únor 2023

Když se sejde kytarový hrdina a countryová královna, nečekejte špatnou muziku. Zvlášť pokud se jmenují Mark Knopfler a Emmylou Harris. Ale i když necháme superlativy a komplimenty stranou, jejich společné album All The Roadrunning je klidné, baladické – a po všech stránkách precizní.

Za jejich setkání v dobrém smyslu může natáčení televizního speciálu o kytarovém velikánovi Chetu Atkinsovi. Během několika hodin strávených společně na nejrůznějších místech si Mark a Emmylou padli do oka a spolupráce byla na světě.

Nese se vyloženě v přátelském duchu a nijak neskrývá, že jejím záměrem nebylo nějaké překračování vlastních stínů, ale prostá radost z toho „jen tak si spolu zahrát“. Vzhledem k tomu, že oba protagonisté dokonale znají své řemeslo, může mít z jejich dostaveníčka radost i posluchač.

autor: Martin Schuster | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.