Bruce Springsteen – Western Stars (2019)

15. září 2021

Americký rockový písničkář Bruce Springsteen slaví narozeniny v září. Letos už dvaasedmdesáté. Před dvěma lety si ke kulatinám nadělil album, znamenající vybočení z obvyklého zvukového rámce, který jeho tvorbu – s podporou kapely E-street Band – charakterizuje už půl století.

Pro desku Western Stars nechal totiž kamarády na odpočinku a sám připravil várku písní krystalicky čistě znějících, melancholických a zaranžovaných v duchu kalifornského soundu 60. a 70. let. Snoubí v sobě romantiku starých amerických filmů i všední příběhy lidí, kteří žijí mimo iluze stříbrných pláten.

Ukázky z alba Western Stars si poslechněte v pořadu Kulatá muzika, který připravil Martin Schuster.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.