ABBA – Voyage (2021)

5. leden 2022

Jakkoliv se rok 2021 na hudebním poli nesl spíš ve znamení rušení či přeskupování původních plánů, přinesl i několik příjemných překvapení. Mezi ta, s nimiž už skoro nikdo nepočítal, patří návrat švédské skupiny ABBA, která po téměř 40 letech vydala nové album Voyage.

Po nekonečném odmítání společného návratu udělaly bývalé manželské dvojice definitivní čáru za osobními neshodami a bolístkami a poslali svým fanouškům várku písniček upomínajících na někdejší fenomén melodického popu, kterým kdysi omámily svět.

Nakolik snesou nové skladby srovnání s těmi ze zlatých časů, to je otázka míry nostalgie a sentimentu, kterou má každý nastavenou jinak. Nicméně se dá říct, že ABBA vlastně vůbec nepřekvapila a v nových písničkách zní právě tak, jak si její fanoušci představovali.

autor: Martin Schuster | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Související

  • Sting – The Bridge (2021)

    Anglický zpěvák, muzikant a skladatel Sting patřil svého času k nejzajímavějším reprezentantům poměrně vzácné škatulky nadepsané slovy inteligentní či sofistikovaný pop.

  • Mig 21 – Džus noci (2021)

    Pohodová deska. To je asi to nejméně nápadité, zato však trefné označení pro album Džus noci, které nedávno vydala skupina kolem populárního herce Jiřího Macháčka Mig 21.

  • Willie Nelson – That´s Life (2021)

    Tradiční, původně často muzikálové nebo filmové písně autorů, jejichž tvorba je dnes zastřešena značkou Great American Songbook, jsou stále přítomným zdrojem inspirace.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.