U2 – Songs Of Surrender (2023)

29. březen 2023

Hrají spolu víc jak 40 let a stále zůstávají jednou z posledních fungujících skupin své hudební generace, které nešlo jen o slávu, ale chtěla i k lepšímu měnit svět. Toho prvního se dočkali měrou vrchovatou. Zda se povedlo to druhé, těžko říct.

Každopádně irská kapela U2 zůstává velkým jménem hudby, které někdy říkáme rocková, někdy pop-music s názorem. A její členové se mají za čím ohlížet.

A právě to udělali na čerstvém albu Songs Of Surrender, kde na ploše čtyř CD v nových úpravách přehráli a přezpívali písničky, které ve své kariéře považují za důležité.

autor: Martin Schuster | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Související

  • Tom Jones – Surrounded By Time (2021)

    Velšský tygr Tom Jones, zpěvák mohutného barytonu, překročil osmdesátku. A i když se zdálo, že už uzavřel svou bohatou kariéru, vlastně nedávno natočil a vydal další album.

  • Diana Krall – This Dream Of You (2020)

    Když se řekne jazz, řada lidí pookřeje v očekávání jiskrné hudby na hony vzdálené vzorcům pop-music. A někdo zase dostane strach z příliš svobodného zacházení s melodií.

  • ABBA – Voyage (2021)

    Jakkoliv se rok 2021 na hudebním poli nesl spíš ve znamení rušení plánů, přinesl i několik překvapení. Mezi ta, s nimiž už skoro nikdo nepočítal, patří návrat skupiny ABBA.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...