Jelen – Věci & Sny (2021)

19. květen 2021

Ten, kdo aspoň trochu sleduje dění na tuzemské hudební scéně, už pár let ví, že když se řekne Jelen, není to jenom majestátní lesní sudokopytník, ale i pražsko-přibyslavská kapela, která se snaží psát a hrát moderní folkové písničky.

Na svém třetím albu Věci & Sny už nepokrytě dává najevo, že má chuť říci si o nejširší popularitu, které se nebojí jít naproti nejen tradičně zpěvnými refrény, ale už i zvukem nahrávek, využívajícím prvky popové produkce.

Přičteme-li řemeslně solidní a plně obslužné texty, vystřihl i tentokrát Jelen album, které hudebním dramaturgům tuzemských rádií nabídne dostatek materiálu, jímž mohou futrovat playlisty svých domovských stanic.

autor: Martin Schuster | zdroj:
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová