Jelen – Věci & Sny (2021)

19. květen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jindra Polák během koncertu kapely Jelen na Pražském Majálesu 2016
0:00
/
0:00

Ten, kdo aspoň trochu sleduje dění na tuzemské hudební scéně, už pár let ví, že když se řekne Jelen, není to jenom majestátní lesní sudokopytník, ale i pražsko-přibyslavská kapela, která se snaží psát a hrát moderní folkové písničky.

Na svém třetím albu Věci & Sny už nepokrytě dává najevo, že má chuť říci si o nejširší popularitu, které se nebojí jít naproti nejen tradičně zpěvnými refrény, ale už i zvukem nahrávek, využívajícím prvky popové produkce.

Přičteme-li řemeslně solidní a plně obslužné texty, vystřihl i tentokrát Jelen album, které hudebním dramaturgům tuzemských rádií nabídne dostatek materiálu, jímž mohou futrovat playlisty svých domovských stanic.

autor: Martin Schuster | zdroj:
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová