Návštěva jihočeské kopie Stonehenge, českobudějovické sokolovny i Sedlické obory
Vltavínské putování bude tentokrát časovým a snad i nadčasovým. Připomeneme jihočeskou Stonehenge ve Strakonicích, dále pak stavbu českobudějovické sokolovny a dub v Sedlické oboře, který možná pamatuje Jana Žižku.
Proti proudu času se dostaneme dokonce až k jihočeskému Adamovi. Dlužno ale dodat, že to nebude člověk. Někdejší reportér českobudějovického rozhlasového studia Jaroslav Klíma kňoura Adama navštívil společně s myslivcem Vejmělkem.
Celý pořad si poslechněte online.
Související
-
Měla jsem hlavní úkol, předat tatínkovi tašku s jídlem, vzpomíná Jiřina Bohdalová na transport
V jednom z transportů vězňů do koncentračního tábora se za války ocitl i otec budoucí české herečky. Jiřina Bohdalová na tyto chvíle vzpomíná v nahrávce z roku 1966.
-
Zajímavosti z historie města Tábor
Víte, proč stojí uprostřed Tábora hrad, který se jmenuje Kotnov? Tentokrát Vltavín nabízí speciální díl věnovaný jihočeskému městu Tábor. A nebude zdaleka jen o husitech.
-
Ojedinělým fenoménem jsou třeboňské seníky. Pomáhaly sedlákům obhospodařovat podmáčená luka
Třeboňské seníky jsou pojmem. Stojí uprostřed luk zhruba na půli cesty mezi centrem města a Kopečkem. Jeden z dřevěných seníků je nově opravený, jiné jsou méně udržované.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.