Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství na zámku Ohrada je ve svém oboru nejstarším muzeem vůbec

4. září 2022

V návštěvních knihách jihočeského muzea Ohrada se za 180 let jeho existence dochovalo mnoho podpisů osobností, například Elišky Krásnohorské, Gustava Frištenského a spousty dalších nadšených návštěvníků expozic.

V tomto vydání magazínu Vltavínu si poslechněte druhou část procházky s mikrofonem po interiérech muzea lesnictví, myslivosti a rybářství na zámku Ohrada u Hluboké nad Vltavou, které letos slaví 180 let od svého založení.

Oslavy probíhají během celé návštěvnické sezóny, tedy od 1. dubna do 31. října. Zájemcům připomínaji historii i současnost muzea formou výstav a různých akcí.

Lidé se dozví, že muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství na zámku Ohrada je ve svém oboru nejstarším muzeem vůbec. Kurátoři také připravili jubilejní výstavu, která mapuje zdejší sbírky a představuje vybrané unikátní exponáty.

Muzeum se zúčastnilo mnoha národních i mezinárodních výstav, kde byly vystaveny celé tematické soubory ze sbírek. Pomáhalo také s budováním sbírek základních škol, středních a vysokých lesnických škol a jeho činnost ocenilo záhy po otevření mnoho tehdejších vědeckých kapacit.

Spustit audio

Související