Mezi světlem a stínem. Výtvarník Přemysl Gráf vystavuje v rozhlase své realistické i fantaskní obrazy

10. říjen 2023

Autorskou výstavu obrazů jihočeského výtvarníka Přemysla Gráfa hostí Český rozhlas České Budějovice. Expozice s názvem Mezi světlem a stínem je k vidění v prostorách kavárny. Setkávají se v ní realistické obrazy se snovými vizemi tvůrce.

„Já maluji asi od svých dvaceti let, ale největší zlom přišel v roce 2017, kdy Michal Janovský začal s kurzy pastelu. Tam jsem se naučil základy realismu, jak správně poskládat obličej, jak udělat barevné přechody a tak dále,“ vzpomíná Přemysl Gráf.

Pro výstavu v českobudějovické rozhlasové kavárně vybral 16 obrazů, od prvních realistických portrétů provedených pastelem až po fantaskní snové vize v olejomalbě.

„Moje obrazy vždycky dávají nějaký smysl. Třeba konkrétně obraz Morfeus zachycuje odchod člověka do říše snů a to, jak potkává různé noční živočichy. Navíc jsem tam přidal křížek jako odkaz na bludný kámen na českobudějovickém náměstí,“ dodává výtvarník.

Výstava obrazů Přemysla Gráfa Mezi světlem a stínem bude v budově Českého rozhlasu České Budějovice v ulici U Tří lvů k vidění do 3. listopadu.

Spustit audio

Související