Magické tóny trubky Vlada Kumpana v den jeho padesátých narozenin

11. duben 2022

Trumpeta je královský nástroj. Autorem těchto slov je výborný slovenský a mezinárodně úspěšný mistr tohoto instrumentu Vlado Kumpan, který přišel na svět 11. dubna roku 1972, tedy přesně před padesáti roky, ve slovenské Skalici.

Na trubku začal hrát už jako sedmiletý a ve čtrnácti letech byl přijat na konzervatoř v Bratislavě. Již během bratislavských studií hrál ve Slovenském národním divadle a v Symfonickém orchestru Slovenského rozhlasu.

Po ukončení studií se Vlado Kumpan začal profesionálně věnovat dechové hudbě. Působil ve známých kapelách Gloria, Moravanka, Moravěnka, Mistříňanka a dalších. Ovšem před dvaceti lety založil vlastní kapelu – Kumpanovi muzikanti, která si získala značnou oblibu nejen doma, ale i v německy mluvících zemích.

Excelentní trumpetista Vladimír Vlado Kumpan zdatně osciluje mezi žánry. Vedle dechové hudby natáčí také sólová alba mířící do oblasti pop music, nebo chcete-li easy listening, hudby k příjemnému poslechu, žánru, který v tomto pořadu dlouhodobě sledujeme.

A z populárních evergreenů a filmových melodií jsme sestavili dnešní Vlídné tóny k poctě Vladovi Kumpanovi k jeho dubnovým abrahámovinám. Jako první zazní s působivými tóny trubky Vlada Kumpana původně hit Whitney Houston spojený s letními olympijskými hrami v jihokorejském Soulu v roce 1988 One Moment In Time, Jediná chvíle. Pokračovat budeme s baladou Eltona Johna Candle In The Wind, Svíčka ve větru, a třeba i slavnou písní My Way, Moje cesta, od Paula Anky, proslavenou Frankem Sinatrou.

autor: Jiří Kasal
Spustit audio

Související