Lásko, milá lásko a další láskyplné písničky zakrátko jubilujícího Jiřího Pavlici a Hradišťanu U Tří lvů

Málokterý domácí soubor si vytvořil tak originální, ale přitom k citlivým posluchačům vlídný hudební výraz jako Hradišťan Jiřího Pavlici, jenž jej vede od roku 1978 a přeměnil původně čistě folklórní seskupení v pozoruhodnou kapelu, která ctí tradici, ale zároveň ji osvěžuje prvky soudobé hudby i písničkářství a poezie.

„Věnuji se nejen folkloru, ale hudbě všeobecně, bez rozdílu žánrů. Rozhodující je pro mě sdělení, které hudba přináší.“ To je krédo houslisty, zpěváka, autora i aranžéra, uherskohradišťského rodáka Jiřího Pavlici – a koncerty Hradišťanu tato slova potvrzují.

A zcela jistě i ten, který se konal 25. dubna roku 2017 ve studiovém sále České rozhlasu České Budějovice.

Primáš Hradišťanu Jiří Pavlica oslaví 1. prosince sedmdesátiny. Při této příležitosti jsme připravili výběr z českobudějovického koncertu – skladby, většinou o lásce, z nichž některé v dřívějším svátečním výběru zastoupeny nebyly. První z nich je Lásko, milá lásko.

Hradišťan tvoří vedle Jiřího Pavlici zpěvačka Alice Holubová, klarinetista a flétnista David Burda, hráč na cimbál Milan Malina, klávesista a perkusista Josef Fojta, violista Roman Gill a hráč na kontrabas Milan Gablas. Tak tomu bylo i na sklonku dubna roku 2017 U Tří lvů.

autor: Jiří Kasal
Spustit audio

Související