Kateřina Bolechová: Téměř revoluční objev

3. březen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Bolest zad

Ti, kteří nikdy nezažili akutní bolest zad, asi vůbec nebudou tušit, o čem teď hovořím. Občas se mi blokuje SI skloubení, to je křížokyčelní kloub, lidově tomu říkám šroubek. 

Při poruše tohoto šroubku člověku do slova a do písmene přestane držet tělo. Je to jako, když se zkříží dveře. Předklon znamená zdolat Mont Everest bez kyslíkové masky, o zavázání tkaniček nemluvě.

Základní lidské potřeby se stávají fatou morganou. Ovšem jednoho dne jsem objevila téměř revoluční rehabilitační metodu. Mám doma bederní pás, který je vyztužený kovovými pruty a také vlastním nahřívacího medvěda, kterého dám na 2 – 3 minuty do mikrovlnné trouby, pak ho vložím do bederního pásu a připoutám k sobě. Tuto techniku opakuji několikrát za den.

Pozor, medvěd se musí umístit čumákem tak, aby netlačil do zad. Sice vypadám jako postižená želva, která se hříčkou přírody narodila jen s částí krunýře, ale to vůbec nevadí. Znáte přece to pořekadlo „malý krok pro člověka, velký skok pro lidstvo.“ Nedávno jsem byla na nějaké prohlídce u paní doktorky a ta mi říkala, že mám na zádech nějaké červené pupínky. Vyjádřila obavu, aby to nebyl pásový opar. Vylíčila jsem svůj rehabilitační objev a uklidnila ji i sebe, že mě pravděpodobně spálil rozhicovaný medvěd přikurtován v bederním páse.

Spustit audio