Kameru v autě mít můžete. Má to své výhody, ale také rizika

11. červen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Palubní kamera

Používáte v autě palubní kameru a nahráváte s ní během jízdy? Takových záznamů se najde třeba na internetu hodně, ale je to vůbec zákonem povolené?

Také jste si někdy jako řidiči nebo spolucestující řekli, že to, co jste právě cestou zažili nebo viděli, vám asi nikdo neuvěří a že je škoda, že to nemáte natočené na kameru? Anebo kvůli většímu pocitu vlastní bezpečnosti? To když jste se stali například svědky nebo i účastníky dopravní nehody.

Je možné pak použít natočené záběry jako důkazní materiál?

Pokud jste přemýšleli i nad tím, že si kameru do auta pořídíte, pak si poslechněte reportáž Zdeňka Zajíčka. Dozvíte se, jaké výhody, ale i jaká rizika to může přinést.

Základním pravidlem je, že kamera v autě nesmí bránit výhledu řidiči. Je také nutné si uvědomit, že pokud nahrajete pořízené video na nějakou sociální síť nebo kamkoli jinam na internet, může to pro vás znamenat jisté komplikace.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...