Jiří Březina mladší: Kafe

1. říjen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Tradiční turecká (řecká) káva (ilustrační foto)
0:00
/
0:00

Dnes slavíme mezinárodní den kávy. Letos je to ale smutná oslava. Ceny kávového zrna stoupají, doprava kvůli covidu vázne, Brazílii letos ochromilo sucho. 

Dříve nebo později se tento vývoj projeví i v našich vařičích, konvičkách, hrncích a šálcích. A bude to velká škoda.

My Češi se totiž chlubíme spotřebou piva, ale kafíčko si taky neodepřem. Ročně každý z nás spotřebuje asi čtyři kilogramy kávy. Nejčastěji takzvaně na turka, ale hodně se u nás pije i káva rozpustná a samozřejmě i nápoje připravované sofistikovanějšími způsoby a přístroji.

Já osobně vypiju kávy rozhodně víc než piva. Piju všechno: preso, kapůčo i pikolo, překápko i rozpustňáka, s mlékem a cukrem, i čistou kávu, vařím v moka konvičce i french pressu. Nejsem kávový fašista a většinou nepoznám, jaký kontinent právě ochutnávám. Jedu spíš na objem. Když mám perný den, zvládnu i pět šálků.

Někdo o kávě mluví jako o droze, protože obsahuje kofein. Je prý návyková. S tím nemůžu souhlasit, když budu chtít, vydržím i několik hodin bez jediného šálku. A kdybych chtěl, můžu s tím přestat nadobro. Jenže, mně se ani trochu nechce. Kafe miluju.

autor: Jiří Březina | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, šéfredaktorka Radia Wave

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.