Jiří Březina mladší: Čokoláda

13. září 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jak si vybrat dobrou čokoládu?

Kdysi jsem četl o pokusu, při kterém se vědci pokoušeli zjistit, kdo má lepší čich: člověk, nebo pes? Po travnaté ploše prošli s tabulkou čokolády na provázku a poté nechali zkoumané objekty, ať vyčuchají trasu, kterou pochoutka prošla.

Výsledek vás asi překvapí. Vítězem se stal člověk. Pes sice čokoládovou cestičku našel, ale člověk byl daleko přesnější. Vědci z tohoto experimentu vyvodili, že lidé mají lepší čich než psi.

Nevím už, co to bylo za vědce, ani jestli šlo o vědce britské, sovětské či americké. Ale jedno vím jistě. Při tom pokusu udělali kolosální chybu v metodice.

Problém je samozřejmě s tou čokoládou. Kdyby milí vědci použili kapesník, pytlík s kokainem nebo buřt, prostě cokoli kromě čokolády, vyhraje pes. Jenže oni si vybrali čokoládu, nejsilnější a nejnávykovější drogu, nejvoňavější pochoutku, jedinou substanci, které není nikdy dost.

Vybrali si kouzelnou lahůdku, která může mít jakoukoli barvu, konzistenci a příchuť, ale každý ji pozná na první ochutnání. Božskou laskominu, po které se my lidé můžeme utlouct.

Ten pokus prostě nemohl dopadnout jinak.

 Přeji vám lahodný Mezinárodní den čokolády.

autor: Jiří Březina | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

S hereckými hvězdami poznejte tajemství textu starého dva tisíce let

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

O věrné lásce statečného Chairea a sličné Kallirhoy

Koupit

Román byl napsán pravděpodobně už v prvním století našeho letopočtu a možná dokonce i dříve. Jde o první dochovaný milostný a zároveň i dobrodružný román nejenom antického, ale vůbec evropského písemnictví.