Jihočeským sportovcem roku je atletka Lurdes Gloria Manuel, juniorská mistryně Evropy v běhu na 400 metrů

8. leden 2024

Jmenuje se Lurdes Gloria Manuel. Říkají jí Lu a skvěle běhá. Talentovaná atletka, která vyrůstá v TJ VS Tábor, má za sebou úspěšný rok. V jeho závěru zvítězila v anketě Sportovec Jihočeského kraje roku 2023.

Lurdes Gloria Manuel vyhrála 59. ročník ankety Deníku, České unie sportu a Jihočeského kraje. V roce 2023 se stala juniorskou mistryní Evropy v běhu na 400 metrů. Stříbrnou medaili vybojovala na mistrovství České republiky.

„Byl to pro mě rok naplněný různými zkušenostmi i emocemi. Byl občas i celkem stresující, ale jsem ráda, že se mi takhle povedl. Odehrály se různé závody, které bych ohodnotila kladně,“ říká s tím, že vítězství v anketě je motivací a hezkou tečkou na závěr.

V novém roce Lurdes podle jejích slov čekají různé závody, které by mohly být vrcholem. „Ještě pořád se s trenéry rozhodujeme, co určíme. Mám tam mistrovství světa juniorů, závody v halách, je i možnost olympiády, ale to nechci zakřiknout,“ dodává.

autor: Kamil Jáša