Hana Hosnedlová: Filmování

15. červenec 2022

Kdo z nás někdy nezatoužil blýsknout se jako „herec“ alespoň na chvíli na filmovém plátně nebo na televizní obrazovce. Ani řada mých kamarádů a známých svého času neodolala.

Třeba jeden můj kamarád. Jednou strávil s filmovým štábem dokonce celý den a byl z toho nadšený. Ani nevím, jestli to dostal tenkrát zaplacené.

Na premiéru „jeho“ filmu jsme šli celá parta, ale kamarádovu tvář jsme na plátně marně hledali. Nakonec jsme zjistili, že z něho na filmovém pásu zůstala jen ruka s hodinkami, podle kterých jsme ho identifikovali.

Z role jiného našeho kamaráda se vyklubal skutečně dlouhý záběr – a sice záběr jeho běžících nohou.

Podobně dopadla známá v komparsu, která si na natáčení scény z jihočeské vesnice zapůjčila dokonce kroj. Sledovala jsem s ní tu scénu v televizi. Na její výkřik: „Vidíš, ta pátá postava zleva jsem já,“ jsem sice zareagovala včas, ale stejně jsem zahlédla za řadou chasníků s klobouky jen kousek jejího obličeje v čepci...

Inu, ne každému je dáno stát se hvězdou filmového plátna... Ale fotografie z natáčení mohou klidně zaujímat čestná místa v rodinných albech.

autor: Hana Hosnedlová | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Související

  • Hana Hosnedlová: Autostop v Austrálii

    O autostopu i o tom, že využívám jeho výhod i ve svém pokročilém věku, jsem už v hovořila několikrát. Tentokrát bych se ráda zastavila u reakcí stopovaných řidičů.

  • Hana Hosnedlová: Prázdniny

    Toužebně očekávané prázdniny jsou už na dosah ruky a s nimi i plány, co všechno by se dalo během letních týdnů prožít. Za mého dětství to byly především pionýrské tábory.

  • Hana Hosnedlová: Zip

    Vynálezů, které nám vstoupily do života tak samozřejmě, že si je dneska už ani neuvědomujeme, je celá řada. Dovolím si k těm převratným zařadit i jeden docela běžný...