Hana Hosnedlová: Dozadu se neohlížej. Příběh o zradě první lásky i nejlepšího kamaráda v dobách neutěšeného komunismu

6. červen 2021

Příběh o nostalgickém návratu do krajiny dětství a mládí napsala českobudějovická novinářka a spisovatelka Hana Hosnedlová. Hlavním hrdinou povídky je muž středního věku, který se po letech vrací z emigrace zpátky do rodné vesnice.

Dozadu se neohlížej
Napsala: Hana Hosnedlová
Čte: Jiří Untermüller
Dramaturgie: Martina Toušková
Zvukový mistr: Michal Kolář
Režie: Martina Schlegelová
Natočeno: v Českém rozhlase České Budějovice v roce 2021.

Povídka Dozadu se neohlížej vyšla ve sborníku jihočeských spisovatelů s názvem Černobílé inspirace v roce 2008. Pro posluchače rozhlasu ji načetl herec Jiří Untermüller.

Novinářka a spisovatelka Hana Hosnedlová se narodila v roce 1947 v Českých Budějovicích a prožila v nich téměř celý svůj život. Je autorkou mnoha povídek, básní, cestopisných črt a článků. Pro českobudějovické rozhlasové studio píše a načítá od roku 2016 Rozhlasové sloupky. Řadu let byla předsedkyní Jihočeského klubu Obce spisovatelů.

Hana Hosnedlová je už od mládí zapálenou trampkou. Velice ráda cestuje, po roce 1989, kdy se jí otevřel svět, už ho velkou část projela.  

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.

Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu

Osudy dobrého vojáka Švejka

Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET

Koupit

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser