Hana Hosnedlová: Audioknihy

19. duben 2023

Jsem sice příznivkyní klasických papírových knih, miluju vůni tiskařské černě, ale chápu, proč mladší generace vyhledávají i jiné formy setkání s knihou.

Populární jsou poslední dobou hlavně audioknihy. Na to jako jedna z prvních zareagovala Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích.

Už nějaký ten týden totiž nabízí půjčování audioknih on-line, a to ve spolupráci s firmou Palmknihy.cz. Pro registrované čtenáře knihovny, čili držitele čtenářského průkazu, je tato nadstandardní služba zdarma. Je však nutné založit si konto čtenáře.

Délka výpůjčky pro každý titul je 31 dnů. Po uplynutí této doby se audiokniha automaticky znepřístupní. Vybírat tituly lze z nabídkového katalogu knihovny podle čtenářských zálib – od dětských knih přes žánrové tituly až po speciální publikace. Maximálně dvě knihy najednou.    

Musím přiznat, že audioknihy mne lákají stále víc – je to totiž mimo jiné i možnost, jak smysluplně vyplnit plonkový čas třeba při čekání na poště nebo u lékaře nebo si zpříjemnit rutinní práci jako je třeba mytí nádobí. 

autor: Hana Hosnedlová | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Související

  • Hana Hosnedlová: Kniha

    Březen je měsícem knihy a já bych vám ráda v této souvislosti představila jednu nevšední publikaci s názvem Jihočeské osobnosti známé a méně známé

  • Hana Hosnedlová: Cyklisté na chodníku

    Vždycky jsem cyklistům fandila. Považovala jsem jízdu na kole nejen za nenáročnou sportovní disciplínu, přístupnou většině, ale zároveň za ekologicky šetrný způsob dopravy.

  • Hana Hosnedlová: Spacáky

    Možná se téma spacáků bude zdát v tuhle dobu ne příliš aktuální, ale spousta lidí tento vynález používá celoročně. Včetně mne. I když je mi ve spacáku zima leckdy i v létě.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.