Fotbalisté Táborska jdou do další sezóny v druhé lize s novým trenérem

Vstup do nového ročníku Fortuna národní ligy čeká fotbalisty Táborska. Premiérově v soutěži kopnou do míče v neděli večer. Tým prošel výraznou obměnou a týkalo se to nejen hráčského kádru.

Na lavičce klubu je nový trenér, Kamil Tobiáš. Ten byl během přípravy někdy spokojenější víc, jindy méně. Po turnaji v Počátkách, kde jeho tým nezářil a skončil poslední, se spíš mračil. „Tam jsme ještě zkoušeli varianty, točili jsme sestavou, abychom viděli, jak se kluci chovají v trochu jiných situacích, ale samozřejmě nás to mrzí, protože chceme vyhrávat. Ta utkání jsme herně nezvládli a poslední místo bylo takovým trestem, který jsme si zasloužili,“ komentoval.

A tak Tobiášovi svěřenci dál tvrdě pracovali, aby se poslední místa z turnajů už neopakovala. Příprava nabídla trenérovi také příjemné chvíle. Tým třeba porazil českobudějovické Dynamo vysoko 3:0. Hrálo se ve Staré Hlíně a Kamil Tobiáš byl o hodně veselejší.

Na pozici ředitele je v Táboře také nový muž. Odcházejícího Tomáše Samce nahradil Josef Holub. Podle něj slouží přípravné turnaje a předsezonní zápas především k získání představy, jak by se chtěl tým prezentovat v sezóně.

Na nevydařeném turnaji v Počátkách se byl podívat také odcházející ředitel, dnes už šéf technického úseku v Plzni, Tomáš Samec. Osud táborského fotbalu mu dál leží na srdci.

V neděli vstoupí Táborsko do nového ročníku Fortuna národní ligy. Soupeřem Jihočechům bude Hradec Králové, začne se v 17 hodin.

Kdyby Táborští v sezóně hráli stejně jako na turnaji v Počátkách, i podle Tomáše Samce by je čekal opravdu nelehký fotbalový podzim. „Je to tak, máme mladý mančaft a bude potřeba, abychom do té sezony vstoupili odvážněji než na turnaji, protože pokud bychom se měli takhle prezentovat v druhé lize, tak to bude hodně těžká soutěž,“ řekl.

Fotbalisté Dynama a Táborska zahájí nový ročník Fortuna národní ligy

Podle trenéra domácích Davida Horejše Dynamo předvedlo nejhorší výkon od jeho nástupu

Oba jihočeské druholigové fotbalové týmy vstoupí v neděli do nového ročníku Fortuna národní ligy. Táborsko přivítá Hradec Králové, Dynamo vyběhne na Střeleckém ostrově proti Třinci.

Proto Tomáš Samec nikam neutíká, zůstává dál ve strukturách FC MAS Táborsko. Přestože už v uvozovkách kope za jiný klub a zaměřuje se jako šéf technického úseku na Ligu mistrů, jeho táborské působení vůbec není u konce. „Táborská kapitola se ne zcela uzavřela, pokračuje dál, byť už ne na té dennodenní bázi. Jsem pořád členem výboru klubu a dál budu pomáhat, aby se druhá liga v Táboře hrála a klub se rozvíjel tak, jak se rozvíjel v posledních deseti letech,“ dodal.

V neděli večer nastoupí k prvnímu zápasu Fortuna národní ligy také českobudějovické Dynamo. Od 17 hodin přivítá doma na Střeleckém ostrově soupeře z Třince.

Spustit audio
autor: Kamil Jáša

Odebírat podcast

Související