Cafu, dvojnásobný mistr světa ve fotbale, přijel do českobudějovického pivovaru

25. červen 2018

České Budějovice navštívil dvojnásobný mistr světa, Brazilec Cafu. Dynamo vyhrálo první zápas v přípravě. V Táboře se uskuteční mistrovství Evropy v shotbalu. To vše a ještě více ve Sportovních ozvěnách, které připravil Kamil Jáša.

Nádvoří českobudějovického pivovaru Samson se proměnilo ve fotbalové hřiště. Uskutečnil se tu festival ve fotbalovém duchu. „Samson je vlastně jediným oficiálním českým pivem mistrovství světa jako lokální, to znamená republikový sponzor. Budějčáci a zaměstnanci jsou na to stoprocentně hrdí,“ vysvětlil předseda dozorčí rady pivovaru Miroslav Leština.

Na akci dorazil dokonce dvojnásobný mistr světa, Brazilec Cafu. „Máme z toho obrovskou radost. Když přislíbil, že přijede, tak to změnilo celý ráz akce, protože festival dostal ten nejlepší punc. Dvojnásobného mistra světa ve fotbale člověk jen tak nepotká,“ komentoval Miroslav Leština.

Fotbalistu po pivovaru provedl a utvrdil se podle svých slov v tom, že čím větší hvězda, tím skromnější člověk. „On je velice pokorný. Stále dobře ví, kde se narodil a z jakých poměrů vzešel, takže i jeho nadace a projekty v Brazílii se zaměřují na chudý lid a děti, které se nemohou samy o sebe postarat,“ dodal.

A co na to Cafu? Moc toho nenamluvil, fandí Brazílii a také Belgii, zná Karla Poborského, proti kterému si zahrál v několika klubech.

Sportovní ozvěny výsledkově:

Fotbalové Dynamo České Budějovice zvládlo utkání s Příbramí. V přípravě vyhrálo 2:1. Adrian Čermák se vrací po zranění, nejprve neproměnil penaltu, ale chuť si spravil gólem na 2:1. „Po takové době dát gól určitě potěší. Ta penalta mě trochu mrzela, ale poté jsem si to napravil,“ řekl.

Hosté z Příbrami zkoušeli na beku Jihočecha Milana Nitrianského. „Měl jsem smlouvu do léta v Budějovicích, kde jsme bohužel nesplnili cíl, a teď jsem dostal možnost jít do Příbrami, což je liga. Tak jsme se domluvili s trenérem, že chce vidět, jak na to jsem, a pak uvidíme,“ vysvětlil.

Kam v týdnu za sportem:

Zkuste vyrazit na sport, který se jmenuje shotbal neboli překopávaná. Hrát se bude o víkendu v Táboře a je to dokonce mistrovství Evropy. Tak příjemný týden se sportem a nenechte se rozladit nečekanými letními rozmary počasí.

autor: Kamil Jáša
Spustit audio

Související